38. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

22.01.2010 Celý región

HK Poprad - HK Noves okná Spišská N. Ves 6:2 (2:0, 3:1, 1:1) - predohrané
Góly: 10. Škovira (Rataj, Klouda), 19. Šechný (A. Kroták), 26. Juraj Faith, 31. A. Kroták (Juraj Faith), 39. Kledrowetz (Šechný, A. Kroták), 52. Vartovník (Macejka, Mrena) - 34. Macejka (M. Školiak)
Rozhodovali: Orzság - Smrek, Tornay
vylúčení: 4:5
presilovky: 2:1
oslabenia: 1:0
striedanie: 31. Štefl za Polca
2100 divákov.

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba, Michal Segľa, Kramár - Škovira, Klouda, D. Buc - Juraj Faith, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Marcel Haščák - V. Žemba, P. Svitana, Lapšanský
Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Hančák - S. Pavličko, L. Jurík, Smotrila - Vartovník, Holečko, Macejka - Lemešani, Heizer, Prokop - Leskovjanský, Hübler, Farkašovský

Spišské derby začalo na oboch stranách aktívne a po príležitosti domácich sa v 6. minúte dostal do dobrej príležitosti Leskovjanský, no netrafil Šimonovičovu bránu. V 10. minúte už Popradčania dvíhali ruky nad hlavy po presnej strele Škoviru, ktorý napriahol od modrej čiary. Podtatranci sa dostávali postupne do tempa, ale hosťujúci gólman držal svojich spoluhráčov nad vodou. Počas presilovej hry Spišiakov zvýšil minútu pred koncom prvej tretiny Šechný na 2:0. V 6. minúte druhého dejstva napálil konštrukciu Polcovej brány Haščák, keď pred ním nepochodil Pavol Segľa. Ešte v tej istej minúte nariadil hlavný rozhodca trestné strieľanie za podrazenie jedného z domácich hráčov. Puku sa ujal Juraj Faith, nová posila "kamzíkov", a nekrompisne zvýšil na rozdiel troch gólov. Hostia pridali smerom dopredu, no stroskotávali na pozornom Šimonovičovi. Nahodený puk Faithom z 31. minúty sa dostal na útočnej modrej ku kapitánovi Krotákovi a ten vyhnal z brány Polca - 4:0. Spišiaci sa dočkali až v 34. minúte, keď počas presilovej hry skóroval Macejka a znížil na 1:4. O päť minút sa stav opäť menil, na 5:1 zvýšil obranca a ďalší bývalý Košičan Kledrowetz, ktorý obstrelil Štefla. V úvode tretej časti hrali domáci presilovku piatich proti trom, ktorú nevyužili, no následnú (10 sekundovú) piatich proti štyrom už áno. Autorom gólu bol Šechný, ktorý vsietil svoj druhý gól v zápase. Hostia pritlačili, ale skvele chytajúceho Šimonoviča nedokázali miestami prekonať ani na štyrikrát. Ten napokon kapituloval v 52. minúte po individuálnej akcii Vartovníka. Popradčania kontrolovali priebeh zápasu do samého záveru a zaslúžene si pripísali tri body do tabuľky.

Július Pénzeš, tréner Popradu: "Bol to zaujímavý zápas a skóre nevystihuje celkom jeho priebeh. Rozhodli skúsenosti našich hráčov a dobrý výkon brankára Šimonoviča. Som rád, že sa presadili aj naše nové posily. "
Ján Faith, tréner Spišskej N. Vsi: "Výsledok je priaznivý pre domácich. Niekedy však bola hra vyrovnaná a mali sme aj viacero šancí. Rozhodla skúsenosť domácich hráčov, ktorí trestali takmer každú našu chybu. "

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. D. Devečka (V. Novák), 34. Roháč (Mikula), 47. Novák (Cibuľa, D. Devečka) - 26. Padělek (T. Sýkora), 37. Bulík (Tománek, Pardavý), 54. Bambúch (Ľ. Sabol), rozhodujúci sam. nájazd Pardavý

Liptovský Mikuláš: Fikrt - M. Varga, Heš, Lištiak, Kumstát, D. Devečka, T. Devečka, Krsňák - Cibuľa, Valčák, V. Novák - M. Bartánus, Pohanka, Tomášek - Mikula, Kuric, Roháč - Durdiak, M. Oravec
B. Bystrica: Fedor - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Bambúch, Vizváry, J. Mocek, Kubka - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Miroslav Hlinka, T. Sýkora - M. Dian, Ľ. Sabol, Paľov - Rumpel, Češík, Kútny

HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Góly: 2. Kutálek (Zálešák), 21. Hartmann (Pálffy), 33. Hranáč (Jendek), 55. Pálffy (Hranáč) - 3. M. Kokavec (Koložváry), 35. Kropáč (Koložváry, Bobček), 55. Kropáč (Turoň)
Vylúčení: 5:7 na 2 min
presilovky 2:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Kubuš - M. Valach, Bundil
2314 divákov

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, Beňa, Škadra, Jendek, Privoznik, Gula - Pálffy, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, Zálešák, D. Pašek - Kocák, F. Novák, Šátek
Žilina: Lipovský - Kolarz, Hriňa, Turoň, Horák, Rúfus, Nádašdi, Bobček, Hajnik - V. Nemec, Hreus, Kropáč - Škoda, Pleva, Vala - Drevenák, Palovčík, M. Gálik - Kubiš, Koložváry, M. Kokavec

MHC Martin - HC Košice 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Gól: 10. P. Bartoš (Húževka), 48. S. Gron (P. Bartoš), 54. Rudolf Huna (Andrašovský, M. Grman)
Vylúčení: 4:6 na 2 min
rozhodovali: Rudý - Horínek, M. Orolin
4000 divákov

Martin: Križan - J. Polák, P. Klepáč, Pozník, Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Trokan, Markovič, Galamboš, od 21. Dvořák, od 29. Škumát, od 41. Važan, od 56. Matejka
Košice: Hudáček - J. Tabaček, Huba, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, M. Gajdoš - P. Bartoš, Húževka, Tomík - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Šachl, Vorel - Juraj Sýkora, Mertel, Jenčík, od 21. Deyl

HKm Zvolen - HK Nitra 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly: 13. J. Kopecký (V. Urban), 40. L. Čierny (Juraško, J. Kopecký), 42. P. Pucher (Michal Chovan), 53. P. Hraško (P. Pucher, Šimurda), 54. P. Barinka (Cebák, Otčenáš) - 15. Románek (Michal Novák, Šinkovič)
Vylúčení: 3:4 na 2 min
presilovky: 3:0
rozhodovali: P. Grečko - Zvrškovec, Gašparík
1682 divákov

Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, P. Hraško, Pikkarainen, J. Valach, V. Urban, Cebák, J. Suchý - J. Kopecký, F. Turek, Zd. Nedvěd - Šimurda, P. Pucher, Michal Chovan - P. Barinka, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš
Nitra: Lakosil - Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Rais - Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji - H. Ručkay, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, E. Čaládi, Kmeč - Šinkovič, Grošaft, Románek

HC Slovan Bratislava - Dukla Trenčín 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Góly: 11. Hujsa (Richard Huna, Kuľha), 14. Kuľha (J. Kováčik, Richard Huna), 23. Richard Huna (L. Hudáček), 38. Lažo (Lipiansky, Vaic), 50. Turunen (Vaic, Lipianský), 59. Vaic (Lipianský, Huna) - 18. Jánoš (Sekeráš, Hlavačka), 24. M. Filo (O. Ďuriš, Gábriš), 49. Hlavačka (Radulay, Klíma), 58. Hlavačka (Sekeráš, Šimíček)
Rozhodcovia: Konc Juraj, Novák Milan, Stano Peter, Mihálik Vladimír (video rozh. )
divákov: 3380

Slovan: Rybár - J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Demel - L. Hudáček, Richard Huna, Róbert Huna - Lažo, Lipiansky, Vaic - A. Bezák, O. Rusnák, M. Bakoš
Trenčín: Hiadlovský - Trefný, Sekeráš, Gábriš, M. Hruška, Jarábek, M. Hlavačka - Gašparovič, Jánoš, Tybor - Dubec, A. Kollár, T. Radulay - P. Kopecký, O. Ďuriš, M. Filo - Klíma, Troliga, Šimíček

1. Slovan BA 33 24 4 0 5 140:68 80
2. Ban. Bystrica 34 18 8 1 7 130:95 71
3. Poprad 35 19 0 4 12 116:95 61
4. Skalica 34 17 3 3 11 117:99 60
5. Martin 34 16 3 5 10 107:96 59
6. Nitra 34 15 4 2 13 97:93 55